Kayınvalidem pıhtı atması sonucu önce Acıbadem Kozyatağı Hastanesine yatırıldı, sonrasında ALIFE yaşlı bakım merkezine getirildi. Burası hastane gibi bir yerdi. 7/24 hizmet veren, bünyesinde 7/24 ambulans hizmeti bulunan, haftanın her günü gündüz iki doktor ve gece nöbetçi doktoru olan çok profesyonel yaşlı bakım – tedavi merkezidir.

Burada sizi çok güler yüzlü ve sevecen bir şekilde karşılıyorlar sonrası ise sanki kendi evinizde kalıyormuş gibi bir hizmet almaya başlıyorsunuz.

Doktorundan, hemşiresinden, bakım destek personelinden, danışma bölümü çalışanlarından , muhasebe bölümünden, temizlik görevlilerinden, yemekhane görevlilerine kadar hep sevecen, ilgili ve güler yüzlü hizmet aldığınız bir kurumu anlatmak gerçekten çok zor ama bir o kadarda güzel .

Sırasıyla irdelersek ;

Doktorlar : Sorumlu hekim Dr Ahmet Küçükköse sizi her zaman güler yüzle karşılıyor. Her sorunuza istinasız bilgi donanımlı olması itibariyle cevap alabiliyor ve çözüm odaklı bilgi sahibi oluyorsunuz.
Hastamızın kritik zamanlarında yerinde doğru kararlar vererek olumlu sonuçlar alınmasını sağlamıştır. Hekimliğin yanı sıra insani ilişkilerde de hastanın ve sizin mutlu ve umutlu olmanızı sağlayarak güven duygunuzu arttırmaktadır.

Doktor Engin bey ;
Sert görünümünün ardınca çok sevecen bir yürek olduğunu kısa konuşmalardan sonra anlıyorsunuz
Özellikle kayınvalidem kendisini çok severdi. İyi bir dinleyici olarak sizi çok iyi anlar ve mutlaka çözüm odaklı olurdu.

Konsültan hekim Prof.Dr. Berrin Karadağ ;
Her hastalığı hastasına göre değerlendiren, yerinde müdahalelerde bulunan mükemmel bir geriatri uzmanı olarak hasta ve hasta yakınlarında sonsuz bir güven oluşturmaktadır. Aynı zamanda hastalarıyla çok iyi duygusal bir bağ kuran güler yüzlü bir hekimdir.

Gece ve özel günlerde nöbet tutan doktorlarda çok başarılı idi birkaç önemli durumda anında müdahale ederek çözüm üretmişlerdir.

Hemşireler ;
ALIFE da kaldığımız 37 ay boyunca aldığımız hemşire hizmetlerini burada sayfalarca anlatmak gerekir.
Hemşirelerin her biri sanki kendi annesine – babasına – kardeşine bakıyor gibi hizmet veriyorlardı , her zaman güler yüzlü olup hep sıcak bir ilgi görüyorsunuz. Hasta eğer sohbet etmek isterse bile zamanları ölçüsünde hiç sıkılmadan iyi bir dinleyici olup her sorularına ve sorunlarına çözüm oluyorlardı. İşlerinde profesyonelce davranıyorlar en ufak bir sorunu bile anında çözüme ulaştırıyorlardı. Hemşirelik bilgileri gerçekten üst düzey boyuttadır.

Bakım – Destek ;
İşte bu arkadaşlar iyi insan nasıl olmalı şablonunun tipik örnekleridir.
Hasta bakımı gerçekten çok özveri ister fakat bu arkadaşlar her defasında profesyonel hizmet nasıl verilir görün dercesine sevgi ile hizmet etmekteler.

Yemekhane çalışanları ;
İşlerini titizlikle yapan mutfak personeli, her hastanın yemek listesine hakim ve damak tadını bilen sevecen insanlardı.
Her hastanın yemek listesi doktorlar tarafından belirlenmektedir, eğer hastanın özel bir isteği olursa doktorlarda onaylarsa mutfak personeli büyük bir özveriyle hazırlayıp sunumunu yapıyorlar.

Danışma bölümü ;
Burada ki arkadaşlarda son derece güler yüzlü olup, tüm hasta ve yakınlarına vakıflardır.
Aradığınız zaman mutlaka ulaşılıp bilgi alabildiğiniz birimdir.

Fizik Tedavi ;
İşlerinde son derece deneyimli, sabırlı ve her zaman güler yüzlü olup hastayı zorlu tedavi süreçlerinde tatlı dilleriyle ikna ederek rehabilitasyonu sağlamaktadırlar.

Temizlik Personeli ;
İşlerini son derece güler yüzlü ve titizlikle yapıp hastanız için güvenli ve konforlu alanı oluşturuyorlar.
Onlarda diğer personeller gibi duygu ve sevgi yüklü bağlar kurup hastanın mutlu olmasını sağlamaktadırlar.

ALIFE tüm hizmet veren personelleri ile profesyonel hizmet alabileceğiniz ve içlerinde amatör ruhlarının kaybolmadığı bir kurumdur.
Ayrıca belirtmek isterim ki bu kadar işinde uzman ve son derece iyi niyetli bir ekibi bünyesinde bulundurduğu için Acıbadem Sağlık Grubu son derece şanslıdır.

Ahmet Şerifoğlu