ALIFE bir Acıbadem Sağlık Grubu markasıdır.

Pzrt-pzr: 7/24

Beslenme ve Diyet Hizmetleri

Beslenme ve Diyet Hizmetleri

Uzmanlığımız

Beslenme ve Diyet Hizmetleri, yaşamın her döneminde yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması; sağlığın korunması, iyileştirilmesi ve geliştirilmesi, yaşam süresinin ve kalitesinin arttırılmasında oldukça önem taşımaktadır. Yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması hazırlanan menü içeriğinin dengeli olmasına, çeşitli olmasına, yeterli olmasına bağlıdır. Kurumda menü içeriği her ay mevsim sebzelerine, meyvelerine ve balık çeşitlerine göre planlanmasına bağlıdır. Ancak hasta gruplarının hepsinin tek içerikli bir menüden beslenmesi mümkün değildir. Beslenme programı kişiye özel ve hassas bir dengedir. Bireysel diyetin; önlenebilir hastalıkları, sakatlıkları ve erken ölümleri azalttığı bilinmektedir. Beslenme yetersizliği ve dengesizliği ise bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan, bazılarında ise dolaylı nedendir.

ALIFE’ta her hastanın diyeti oluşturulurken:

  • Yeme Durumu
  • Fiziksel Özellikleri
  • Kişisel Özellikleri
  • Aktivite Düzeyi
  • Yaşam Tarzı
  • Kan Değerleri

Metabolik Yapısı Ve Hastalık Sebebi Göz Önüne Alınarak Uygun Testlerle değerlendirilir.  Gerekli Beslenme Planı Oluşturulur Ve Uygun Aralıklarla Hekimi İle Takip Edilir.

Takip İçerisinde Periyodik Olarak

Vitamin (B12, D Vitamin, Folik Asit, Kalsiyum, Magnezyum Vs.) Kontrolü,
Kan Şekeri Kontrolü, Kilo Takibi ve Kas Gelişimi/Sarkopeni İzleme Açısından Antropometrik Ölçümler  Yapılmaktadır.

Ayrıca oral beslenen hastalarda 3 günlük besin tüketim takibi yapılarak besin alımı enerji ve protein olarak hesaplanır; gerekli görülen durumlarda enerji veya protein takviyeleri ile desteklenir, enerji alımı yüksek olan hastalarımızda ise kilo kontrolünü sağlama açısından diyet oluşturulur, takip edilir. Tüplü enteral solüsyon ile beslenen hastanın tolerasyon takibi yapılır. Tüm bu aşamaların temelinin kanıtlı bilime dayanmasına dikkat edilir.

Standart bir beslenme planı yoktur. Beslenme kişiye özgüdür. Bireysel beslenme planı oluşturulurken ‘hastalıklarda beslenme’ başta olmak üzere beslenmeyi kişiye göre planlamaya, sonrasında ise takip etmeye özenle dikkat ederiz.

Bakım Danışmanımızdan Ücretsiz Bilgi Alın

Herkesin bakım ihtiyaçları benzersizdir. Kişiselleştirilmiş bir bakım planı oluşturmak için sizin ve sevdiklerinizin ihtiyaçlarını anlamayı çok isteriz. İletişim bilgilerinizi bırakın, sizinle iletişime geçelim.
ücretsiz danışmanlık

Merkezimiz Hakkında

Hakkımızda bilgi edinin
Merkezimiz Hakkında

ALİFE Konaklamalı Bakım Merkezi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak 1600 m2 kapalı alanı ve 24 yatak kapasitesi ile Koşuyolu’nda hizmet vermeye başlamıştır.

Sevdiklerinize sağlıklı ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturmayı hedefleyen ALİFE Konaklamalı Bakım merkezi, sağlık profesyonelleri tarafından interdisipliner yaklaşımla 7/24 bakım hizmetinin yanı sıra yüksek kalitede otelcilik hizmeti ile konuklarının yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik bir rehabilitasyon süreci sunmaktır.

ALİFE Konaklamalı Bakım merkezi konuklarının güvenliğinin yanı sıra yakınlarını da düşünerek 7 gün 24 saat özel kamera sistemi ile internet üzerinden online görüntülerini izleyebilmelerini ve sağlık durumlarını kişisel şifreleri ile takip edebilmelerini sağlamaktadır.

Misyonumuz

Yurt içi ve yurt dışındaki bakım merkezleri ve bakım hizmetlerindeki son gelişmeleri takip etmek,

Tedavi ve bakım uygulamalarının yanı sıra koruyucu tıp hizmeti sunmak,

Sağlık ve bakım uygulamalarında interdisipliner yaklaşımı benimseyerek (sağlığı biyolojik, psikolojik ve sosyal sağlık açısından bir bütün içerisinde ele almak)hizmet sunmaktır.

Vizyonumuz

Gelişen ve değişen dünya standartlarında tıp bilimi ve teknoloji uygulamaları ile çağdaş dünyada benzerlerinin örnek aldığı bir bakım merkezi oluşturmak.
Kaliteli bakım yaklaşımımız, sektörümüzde eşleşmesi zor bir düzeyde uzmanlık, eğitim, hasta hizmeti ve izleme sağlama taahhüdüne odaklanır.
Kaliteli bakım yaklaşımımız, sektörümüzde eşleşmesi zor bir düzeyde uzmanlık, eğitim, hasta hizmeti ve izleme sağlama taahhüdüne odaklanır.