ALIFE bir Acıbadem Sağlık Grubu markasıdır.

Pzrt-pzr: 7/24

COVID-19 Sonrası Tedavi, Bakım ve Rehabilitasyon

COVID-19 Sonrası Tedavi, Bakım ve Rehabilitasyon

Uzmanlığımız

Koronavirüs hastalığını (COVID-19) atlattıktan sonra, COVID ile ilişkili yeti kayıpları, hastaların  fiziksel kondisyon ve yaşam kalitelerini olumsuz olarak güçlü bir şekilde etkileyebilir.  Sadece COVID-19  hastalığını şiddetli geçirenlerde değil (örn. mekanik ventilasyona ihtiyaç duyanlar ya da solunum yetmezliği  gelişen hastalar) aynı zamanda daha hafif  atlatan vakalarda bile uzun vadeli sağlık sorunları ve yeti kayıplarıyla karşılaşabiliyoruz. Düşük solunum performansı bu hastalık sonrası karşılaşılan klasik semptomlardan biridir ancak nörolojik ve pskiyatrik bulguları da içerebilen başka fonksiyonel bozukluklar da ortaya çıkabilir. İşte tam burada Alife olarak biz devreye girebiliriz. İnterdisipliner ekibimizle Covid-19 sonrası her hastaya özel hazırlanan rehabilitasyon programımızla nörolojik, pulmoner ve psikoterapötik sorunlarınızda yanınızda oluyoruz.

  • Solunum fonksiyonunun ve total akciğer kapasitesinin iyileştirilmesi: örn. solunum terapisi
  • Denge ve koordinasyonun gelitirilmesi: örn. Propriosepsiyon Egzersizleri vs.
  • Kas gücü zayıflıklarının ve kas dayanıklılığın geliştirilmesi: örn. Terapist tarafından her hastanın bireysel işlev bozukluklarına yönelik güçlendirme , Endurans eğitimleri vs. (Fizyoterapinin diğer komponentleri)
  • Covid-19 sonrası değişen beslenme alışkanlıklarının yönetimi Örn. Beslenme uzmanı tarafından değerlendirilme ve takip edilme vs.
  • Bilişsel eksikliklerin ve zihinsel dayanıklılığın iyileştirilmesi: Örneğin. Kognitif Rehabilitasyon kapsamında dikkat ve hafıza eğitimi gibi.
  • Yeti kaybına bağlı kaygı bozuklukları ve depresyonun sağaltımı

Bakım Danışmanımızdan Ücretsiz Bilgi Alın

Herkesin bakım ihtiyaçları benzersizdir. Kişiselleştirilmiş bir bakım planı oluşturmak için sizin ve sevdiklerinizin ihtiyaçlarını anlamayı çok isteriz. İletişim bilgilerinizi bırakın, sizinle iletişime geçelim.
Ücretsiz Danışmanlık

Merkezimiz Hakkında

Hakkımızda bilgi edinin
Merkezimiz Hakkında

ALİFE Konaklamalı Bakım Merkezi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak 1600 m2 kapalı alanı ve 24 yatak kapasitesi ile Koşuyolu’nda hizmet vermeye başlamıştır.

Sevdiklerinize sağlıklı ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturmayı hedefleyen ALİFE Konaklamalı Bakım merkezi, sağlık profesyonelleri tarafından interdisipliner yaklaşımla 7/24 bakım hizmetinin yanı sıra yüksek kalitede otelcilik hizmeti ile konuklarının yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik bir rehabilitasyon süreci sunmaktır.

ALİFE Konaklamalı Bakım merkezi konuklarının güvenliğinin yanı sıra yakınlarını da düşünerek 7 gün 24 saat özel kamera sistemi ile internet üzerinden online görüntülerini izleyebilmelerini ve sağlık durumlarını kişisel şifreleri ile takip edebilmelerini sağlamaktadır.

Misyonumuz

Yurt içi ve yurt dışındaki bakım merkezleri ve bakım hizmetlerindeki son gelişmeleri takip etmek,

Tedavi ve bakım uygulamalarının yanı sıra koruyucu tıp hizmeti sunmak,

Sağlık ve bakım uygulamalarında interdisipliner yaklaşımı benimseyerek (sağlığı biyolojik, psikolojik ve sosyal sağlık açısından bir bütün içerisinde ele almak)hizmet sunmaktır.

Vizyonumuz

Gelişen ve değişen dünya standartlarında tıp bilimi ve teknoloji uygulamaları ile çağdaş dünyada benzerlerinin örnek aldığı bir bakım merkezi oluşturmak.
Kaliteli bakım yaklaşımımız, sektörümüzde eşleşmesi zor bir düzeyde uzmanlık, eğitim, hasta hizmeti ve izleme sağlama taahhüdüne odaklanır.