ALIFE bir Acıbadem Sağlık Grubu markasıdır.

Pzrt-pzr: 7/24

Hakkımızda

Merkezimiz Hakkında

Hakkımızda bilgi edinin
“Yaşlılara bakmak sevgi işidir ve özel bir eğitim gerektirir”

ALIFE Konaklamalı Bakım Merkezi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak 1600 m2 kapalı alanı ve 24 yatak kapasitesi ile Koşuyolu’nda hizmet vermektedir.

Sevdiklerinize sağlıklı ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturmayı hedefleyen ALIFE Konaklamalı Bakım Merkezi, sağlık profesyonelleri tarafından interdisipliner yaklaşımla 7/24 bakım hizmetinin yanı sıra yüksek kalitede otelcilik hizmeti ile konuklarının yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik bir rehabilitasyon süreci sunmaktır.

ALIFE Konaklamalı Bakım Merkezi konuklarının güvenliğinin yanı sıra yakınlarını da düşünerek 7 gün 24 saat özel kamera sistemi ile internet üzerinden online görüntülerini izleyebilmelerini ve sağlık durumlarını kişisel şifreleri ile takip edebilmelerini sağlamaktadır.

“Yaşlılara bakmak sevgi işidir ve özel bir eğitim gerektirir”

Yurt içi ve yurt dışındaki bakım merkezleri ve bakım hizmetlerindeki son gelişmeleri takip etmek,

Tedavi ve bakım uygulamalarının yanı sıra koruyucu tıp hizmeti sunmak,

Sağlık ve bakım uygulamalarında interdisipliner yaklaşımı benimseyerek (sağlığı biyolojik, psikolojik ve sosyal sağlık açısından bir bütün içerisinde ele almak)hizmet sunmaktır.

“Yaşlılara bakmak sevgi işidir ve özel bir eğitim gerektirir”

Gelişen ve değişen dünya standartlarında tıp bilimi ve teknoloji uygulamaları ile çağdaş dünyada benzerlerinin örnek aldığı bir bakım merkezi oluşturmak.

5 Adımda ALIFE Felsefesi

Neden bizi seçmelisiniz

1

Özellikli Bakım Hizmeti

Hastaya özel oluşturulmuş bakım, tedavi ve rehabilitasyon planı ile hizmet verilir.

2

Interdisipliner Yaklaşım

Hastanın haftalık tedavi hedefleri konusunda doktorlar, terapistler, hemşireler ve diğer disiplinler arası iletişim ile hizmet verilir.

3

Bilimsellik

ALIFE’ın tıbbi ve tedavisel mükemmelliğinin kaynağı bilimsel araştırmalar ve hastaların tedavisi arasındaki bağlantı sayesinde sağlanır.

4

Yüksek Kalite Standartları

Hasta ve yakınlarının ihtiyaçlarına en iyi standartta çözüm bulma ve hasta memnuniyetini esas alan bir felsefeyle hizmet sunulur.

5

Kompleks Sağlık Hizmetine Erişim

Başka bir merkeze gitmeden birçok sağlık hizmetine yerinde ulaşmak Acıbadem Sağlık Grubunun bir üyesi olması sayesinde ALIFE ayrıcalığı ile mümkündür.

İnsanlar Ne Söylüyor

Referanslar

Annem ağır bir beyin kanaması geçirdikten 1 ay sonra trakestomili ve yatağa bağımlı şekilde ALIFE’a transfer ettik. ALIFE’ın tam donanımlı bir sağlık işletmesi olması, ekibin yetkinliği ve profesyonel yaklaşımı ve Acıbadem Grubu ile olan ilişkisi, alternatiflerin arasında burayı tercih etmemde etkili oldu. Annem burada geçirdiği sürede ALIFE’ın uzman doktorları, hemşireleri, fizyoterapistleri, diyetisyenleri yakından ilgi gösterdiler. Süreç içerisinde Acıbadem Hastaneleri’ne iki kez nakli yapılarak gerekli uzman birimlerden destek alması sağlandı. 5 ayın sonunda annem ALIFE’tan yürüyerek, kendine büyük ölçüde yetebilecek şekilde çıktı. Tüm ALIFE ekibine teşekkürlerimi iletiyor, profesyonel bakım ve rehabilitasyon ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.”

 

J. T.

Sevgili ALIFE Ailesi

Alzheimer hastası olan annem Yıldız Ayten Özden’in yaş almasıyla ağırlaşan problemleri sebebiyle, Acıbadem Hastanesinde aldığımız destek tedaviler sonucu, annemi bedensel açıdan limitte de olsa sağlığına kavuşturduk.

Şebnem Özden

ALIFE ‘a geldiğimizde eşim yürüyemiyordu ve oksijen desteği ile nefes alabiliyordu. Bizim için çok yeni bir şeydi ve ne yapacağımızı bilemez durumdaydık. Bu noktada ALIFE ‘a gelmek bizim için çok büyük bir şans oldu. Tüm ekip bizi samimi, ilgili, sıcak bir şekilde karşıladı. Çalışanlar tecrübeli, becerikli ve yetkinler. Tam bir ekip çalışması sergiliyorlar ve bir aile sıcaklığı ile davranıyorlar.
Oradan çok memnun şekilde ayrıldık. Eve geldiğimizde artık çok daha bilinçlenmiş ve ne yapacağımızı biliyorduk.

ALIFE’a bize yaşattığı bu güzel tecrübe nedeniyle çok minnettarım. Tüm ekibe ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.

Nalan Erdemli

Kayınvalidem pıhtı atması sonucu önce Acıbadem Kozyatağı Hastanesine yatırıldı, sonrasında ALIFE yaşlı bakım merkezine getirildi. Burası hastane gibi bir yerdi. 7/24 hizmet veren, bünyesinde 7/24 ambulans hizmeti bulunan, haftanın her günü gündüz iki doktor ve gece nöbetçi doktoru olan çok profesyonel yaşlı bakım – tedavi merkezidir.

Ahmet Şerifoğlu

Nevinç Sarı’nın ALIFE’daki yaşantısı;

Eşim Nevinç Sarı 09.05.2016 tarihinde Ayvalık’ta beyin kanaması geçirdi.2 gün Edremit Devlet Hastanesinde yattıktan sonra İstanbul Kadıköy Florence Nightingale hastanesine transfer ettik ve hastanenin yoğun bakımında bir ay yattı. Hastalandığı andan vefat edene kadar bilinci kapalı yaşadı.

A. Necip Sarı