Nevinç Sarı’nın ALIFE’daki yaşantısı;

Eşim Nevinç Sarı 09.05.2016 tarihinde Ayvalık’ta beyin kanaması geçirdi.2 gün Edremit Devlet Hastanesinde yattıktan sonra İstanbul Kadıköy Florence Nightingale hastanesine transfer ettik ve hastanenin yoğun bakımında bir ay yattı. Hastalandığı andan vefat edene kadar bilinci kapalı yaşadı. Nefes alması trakeostami ve beslenmesi peg den sağlandı. Bir ay sonra servise aldılar ve daha sonra hastaya artık hastanede yapılabilecek bir şey kalmadığı söylendi bende eşimin bundan sonraki yaşantısı için uygun bir bakım merkezi aramaya başladım.

Bu konuda hiçbir bilgim olmadığı için çevremden ve internetten araştırmalar yaptım bu arada ALIFE’ı da ziyaret ettim. İstediğim kriterlerin başında 24 saat doktor hizmeti ve jenaratörünün bulunması idi. Benim araştırdıklarımın içinde bunları sağlayan yalnız ALIFE’ın olduğunu görünce eşimi ALIFE’a getirmeye karar verdim. Bu arada Sn.Yavuz Biber tarafından hastanede ziyaret edildim ve ALIFE ‘daki uygulamalar ve tedaviler hakkında bilgilendirildim.

Benim bu sıralardaki moral bozukluğumu tahmin edebilirsiniz, eşimin hastaneden ALIFE’a sevk edilmeden önce Sn.Dr.Ahmet Fırat Küçükköse’nin hastaneye gelerek hasta hakkında gerekli bilgileri alması ve hastaneden ALIFE transferi ile ilgi gerekli organizasyonları yapması bende çok büyük bir moral kaynağı oldu ve seçimimin doğru olduğuna o anda inandım.

Eşim Nevinç Sarı ALIFE’a 21.06.2016 tarihinde transfer edildi. Bu tarihten eşimin vefat ettiği tarih olan 06.01.2021 tarihine kadar ALIFE ‘da yattığı süre içerisinde eşimin en iyi şartlarda yaşaması için(Maalesef eşimin geriye dönüşünün olmadığını biliyordum) ALIFE ekibi tüm imkanlarını kullandılar. Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, bu süre zarfında tesistekilerin tıbbi konulardaki takdire değer özverili çalışmalarının yanında tesisin her konuda tertemiz ve düzenli olması için azami emek sarf ediliyordu. ALIFE’daki yetkililer tıbbi çalışmalarının yanında müzik konserleri, ebru boyama sanatının öğretilmesi gibi güzel sanatlar faaliyetleri organize etmişler, toplu yılbaşı kutlamaları, toplu veya odaları ziyaret ederek bayramlaşmalar gibi sosyal faaliyetlerde bulunularak hasta ve yakınlarına moral vermişlerdir.

ALIFE’da geçen 4,5 sene içerisinde tüm çalışanlar kendimizi ALIFE ailesinin bir parçası olduğumuzu hissettirdiler, bulunduğumuz bu sürede herhangi bir problemimiz olduğunda imkanları dahilinde en kısa sürede çözüm ürettiler. Herşeyden önemlisi eşim Nevinç Sarı’nın ALIFE’daki yaşamı süresince tedavisi ve acı çekmemesi için engin bilgi ve tecrübeleri ile hiçbir fedakarlıklarını esirgemeyen başta Sn.Prof.Dr.Berrin Karadağ ve Sn.Dr.Ahmet Fırat Küçükköse, Sn.Sevda Yıldırım olmak üzere, nöbetçi doktorlara, hemşire ve bakım