ALIFE bir Acıbadem Sağlık Grubu markasıdır.

Pzrt-pzr: 7/24

Kardiyak Rehabilitasyon

Kardiyak Rehabilitasyon

Uzmanlığımız

Kalp ve akciğer hastalıklarında uygulanan bir rehabilitasyon yöntemidir. Kardiyak ve pulmoner rehabilitasyon olarak ikiye ayrılır. Kardiyak rehabilitasyon kalp ve damar hastaları için uygulanan bir programken, pulmoner rehabilitasyon uzun süredir akciğer hastalığı olanlar için medikal tedavilerine ek olarak uygulanan bir fizyoterapi programıdır.

Kardiyak rehabilitasyon:

 • Kan basıncı ve nabzı düzene sokar,
 • Diyabeti kontrol altında tutar ve ideal kiloya ulaşılmasına katkı sağlar,
 • Göğüs ağrısı, solunum güçlüğü gibi şikayetleri azaltır,
 • Kalp kaslarını güçlendirir,
 • Kolestrol ve kan yağlarını azaltır.

Pulmoner rehabilitasyon:

 • Solunum kapasitesi artırılarak egzersiz ve yaşam kalitesini artırılır,
 • Hastanede kalış süresini azaltır,
 • Solunum egzersizleri ile solunum kasları kuvvetlendirilir,
 • Yardımcı solunum kasları kuvvetlendirilir,
 • Doğru ve etkili nefes alma tekniği kazandırılır,
 • Uygun pozisyonlama ve özel tekniklerle akciğer ve havayolu temizliği sağlanır.

Bakım Danışmanımızdan Ücretsiz Bilgi Alın

Herkesin bakım ihtiyaçları benzersizdir. Kişiselleştirilmiş bir bakım planı oluşturmak için sizin ve sevdiklerinizin ihtiyaçlarını anlamayı çok isteriz. İletişim bilgilerinizi bırakın, sizinle iletişime geçelim.
ücretsiz danışmanlık

Merkezimiz Hakkında

Hakkımızda bilgi edinin
Merkezimiz Hakkında

ALİFE Konaklamalı Bakım Merkezi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak 1600 m2 kapalı alanı ve 24 yatak kapasitesi ile Koşuyolu’nda hizmet vermeye başlamıştır.

Sevdiklerinize sağlıklı ve kaliteli bir yaşam alanı oluşturmayı hedefleyen ALİFE Konaklamalı Bakım merkezi, sağlık profesyonelleri tarafından interdisipliner yaklaşımla 7/24 bakım hizmetinin yanı sıra yüksek kalitede otelcilik hizmeti ile konuklarının yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik bir rehabilitasyon süreci sunmaktır.

ALİFE Konaklamalı Bakım merkezi konuklarının güvenliğinin yanı sıra yakınlarını da düşünerek 7 gün 24 saat özel kamera sistemi ile internet üzerinden online görüntülerini izleyebilmelerini ve sağlık durumlarını kişisel şifreleri ile takip edebilmelerini sağlamaktadır.

Misyonumuz

Yurt içi ve yurt dışındaki bakım merkezleri ve bakım hizmetlerindeki son gelişmeleri takip etmek,

Tedavi ve bakım uygulamalarının yanı sıra koruyucu tıp hizmeti sunmak,

Sağlık ve bakım uygulamalarında interdisipliner yaklaşımı benimseyerek (sağlığı biyolojik, psikolojik ve sosyal sağlık açısından bir bütün içerisinde ele almak) hizmet sunmaktır.

Vizyonumuz

Gelişen ve değişen dünya standartlarında tıp bilimi ve teknoloji uygulamaları ile çağdaş dünyada benzerlerinin örnek aldığı bir bakım merkezi oluşturmak.

Kaliteli bakım yaklaşımımız, sektörümüzde eşleşmesi zor bir düzeyde uzmanlık, eğitim, hasta hizmeti ve izleme sağlama taahhüdüne odaklanır.